Железный Трон Востока – на Майдане!

Сегодня, в день позорнейшего отступления, в день, когда Верховный Главнокомандующий Украины трусливо, даже без попытки получить хоть какие-то гарантии со стороны рф, приказал войскам отступить, добровольно сдать врагу территории, политые кровью наших солдат, я вам напишу про Железный Трон Востока. Который мы вчера притащили на главный Майдан страны и установили возле Лядских ворот – ворот, которые когда-то открыли путь монгольским ордам к сердцу Киева.

Три или четыре месяца занял у нас этот проект – взять Трон в Запорожском Краеведческом музее и привезти на Майдан. Спасибо всем, кто помогал и участвовал. Кто получал разрешения и тем кто их выдавал и советовал как получить.

Вчера в 15:00 на Майдане собралось много журналистов. Герой дня стоял там еще с ночи. Это я про Трон, конечно.

Рядом мы поставили стойку, где лежат листовки – на украинском и английском языках, в которых указано:

Привіт.

Ми зараз в Києві, одному з найбільших і найстаріших міст Європи. Тут працюють кафе, ресторани, нічні клуби. Тут смачна кава. Тут багато розваг. Тут тепло і затишно.

Всім цим ми зобов’язані людям, які шостий рік поспіль вбивають та помирають в спекотних степах Донбасу. І про цей факт дуже легко забути, сидячі в затишному кафе із філіжанкою смачної кави.

Щоб нагадати і мешканцям, і гостям Києва, особливо іноземним, про те, що цей спокій сплачено кров’ю, ми привезли та встановили на Майдані найнезвичніший арт-об’єкт – Залізний Трон Сходу. Цей трон, створений за подобою “залізого трону” з “Гри престолів”, зробив волонтер Денис Буштець у зоні АТО у 2016 році. Уламки активної броні танку, частини підбитої військової техніки, кулеметних стрічок, снарядів, солдатських фляг – все це складові Залізного Трону Сходу. Все це, а ще іржа та біль.

На благодійному аукціоні цей трон було викуплено запорізьким бізнесменом Валерієм Прозапасом, і передано до Запорізького обласного краєзнавчого музею. Там він знаходиться у постійній експозиції, але із люб’язного дозволу і власника, і музея ми змогли влаштувати Трону декількатижневу екскурсію на найбільший Майдан країни.

Ми привезли цей Трон саме сюди, до Лядських ворот, і це невипадково. Саме тут кияни вісімсот років тому намагалися зупинити татаро-монгольську навалу. Їм не вдалося, ворота були розбиті, а кияни відступили до замку нагорі, а коли і його мури пали – до Десятинної церкви. А потім її стіни було розбито, дах рухнув на голови захисників, і Київ, де було тепло та затишно, було знищено разом із мешканцями.

Можливо, ти вважаєш, що ми притягнули цей трон сюди, щоб нагадати, що в країні йде війна. Це правда.

Але не вся.

Зараз тобі хочуть продати капітуляцію під виглядом миру. Схиляють до позиції «ну й пес з тим Донбасом та Кримом, давайте помиримось».

А ми притягнули сюди це залізяччя, щоб нагадати, що помиритися з навалою неможливо.

Що ворог не зупиниться, якщо здати перший рубіж оборони.

Що він прийшов не за частиною того, що в нас є, а за всім.

Що якщо не втримаєш ворога у воротах країни, потім битимешся з ним у дверях власного дому.

Що ворог відступить лише тоді, коли почне тебе боятися.

Можливо, ти ще не знаєш, але ти можеш його змусити.

Ми роздаємо поруч з Троном листівки із цим текстом. Двома мовами: українською та англійською. Ми хочемо, щоб і місцеві, і туристи пам’ятали, чим сплачений їхній спокій.

А головне, ми хочемо, щоб усі розуміли: спокій відносний. Ворог не відступає. Ворог не перестає тиснути. Ворог хоче всю нашу землю. Ворог хоче знищення кожного з нас.

Сядь на Залізний Трон українського Сходу — меморіал не вигаданої, а справжньої війни. Кривавої. Іржавої. Спекотної.

Закрий очі. Відчуй лють та біль, що сховані у ньому.

Без перемоги немає миру. Без перемоги є тільки біль, лють і вогонь поразки.

Мир без перемоги — це капітуляція.

_________________________________

Ми дякуємо за допомогу у встановлені Залізного Трону Сходу на Майдані Незалежності:
Управління по взаємодії з правоохоронними органами КМДА
Раді ветеранів АТО при КМДА
Департаменту міського благоустрою
ШЕУ Шевченківського району
Голову Шевченківської РДА Олег Гаряга
Владислав Раевский
Ночной Экспресс

Вам может показаться, что людей мало – так и есть. Практически все на фото – это журналисты и несколько наших волонтеров. Но когда мы подошли к трону вечером, вокруг него постоянно стоят три- четыре семьи в очереди на фото. Листовки тоже берут очень активно, как украинские, так и английские – иностранцев на Майдане много и Трон обязательно привлекает их внимание.

Муниципальна Варта в лице неотразимого Антона Колумбета.

Саша Карпюк, он же известный как Серж Марко

Многие интересуются табличкой на троне сзади, сейчас я вам ее покажу:

Потихоньку к трону подтягиваются первые посетители.

 

Максим Дижечко.

Юрий Гудыменко.

Как я говорил, иностранцы не остаются равнодушны.

Ну и бонус напоследок – а вот так мы его мыли, чтобы вы не испачкалась, когда будете на него садиться:

Трон простоит на Майдане приблизительно до середины июля.

Приходите.

54 Views;

Добавить комментарий

Войти в один клик через соцсеть: