Трохи про сучасну українську мову

Шановне панство!
Пропоную трохи розширити словник сучасної української мови:

гнапство – діяльність, підсумок якої є корисним для того, хто цією діяльністю займається, але ця користь виявляється за рахунок суспільства, або значної соціальної групи, хоча зовнішньо все підноситься навпаки.
Займатися гнапством – робити щось на користь собі, за рахунок країни, суспільства ets, але підносить все навпаки.
гнап – людина, яка займається гнапством.
Окремо треба розрізняти гнапство звичайне (свідоме) від несвідомого гнапства, це коли, гнапство робиться від щирого серця, або без погляду на наслідки. Наприклад, це коли вчений публікує свої дослідження не зважаючи на те, що вони можуть бути використані для великої шкоди, навіть на задумуючись про це, тобто користуючись поняттям "чистої науки".

Пропонуйте свої варіанти використання цього слова в камменти.

Hasta la próxima, amigos!
Así que venceremos!

Если у вас появилось непреодолимое желание добавить меня в друзья, тыц сюда. :))))
Дорогие гости! Дабы не быть забанеными сразу и не бегать потом с траурными воплями про плохого меня, большая просьба перед написанием первого каммента потратить чуток времени и прочесть верхний пост и правила блога в нем, что, несомненно, послужит делу
взаимопонимания и пресечения ненужных обид. Заодно узнаете, кто я и почем почему. Сердечное спасибо!

296 Views;

16 Replies to “Трохи про сучасну українську мову”

  1. Аноним

    А ведь язык-то наш, мова рідна джерельна, збагачується все новим і новим побутовим лексиконом, я вважаю що зраду треба відмінити до того часу, коли гнапець перетвориться у вагін-ець середньої тяжкості. Будьмо!

  2. dickrayn

    пропоную ще такі терміни як “попшокінство”. Це коли паскуди на Майдані репетують “банду геть, регіоналів під трибунал, бандитам тюрми”. А коли на крові допинаються до корита, то виявляється, що ніякої банди не було взагалі й хуй зна нащо той Майдан був потрібен

  3. Аноним

    гнапізм – маніпулятивний псевдоальтруїзм, який досягається за рахунок наклепу на іншу людину, групу людей, або суспільство чи державу в цілому.

  4. Аноним

    “Займатися гнапством” – це стилістично канцеляризм. Натомість пропоную варіант “гнапувати”. Ну і для розширення парадигми: “загнапитися” – мимоволі вляпатися в гнапство; “гнапуватий” – такий, для якого гнапство є характерним, напр. “гнапуватий телеканал”

  5. Аноним

    )) добавлю: подгнапенок – соучастник гнапства; гнапил по-индийски – занимался гнапством, но мозги при этом дурил так, что все вообще нечего не понимали.

Добавить комментарий

Войти в один клик через соцсеть: